آگهی
آگهی
آگهی
سلامت و سعادت جامعه در گرو جوانان مي‌باشد
کد خبر : 10322 جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۷

 

سلامت و سعادت جامعه و خانواده در گرو جوانان مي‌باشد

 


 

محمد ماندگار

 

آسیو:ایجاد انگیزه در جوانان موضوع مهمی است که می تواند یکی از مهم ترین علل های پیشرفت جامعه باشد، اما مطمئنا مهم تر از ایجاد انگیزه، حفظ انگیزه است.

 

به گزارش "آسیو"در جامعه امروزی ما که موضوع بیکاری یکی مشکلات عمده جوانان و دانشجویان است شور، نشاط، انگیزه و قدرت از عوامل و ابزارهایی است که جوانان با استفاده از آن می‌توانند در جامعه خود اثرگذار باشند.

ایجاد انگیزه و کارافرینی در جوانان و به ویژه دانشجویان باید یکی از عمده اهداف دولت تدبیر و امید باشد. ایجاد انگیزه و کار آفرینی در جوانان موضوع مهمی است که می تواند یکی از مهم ترین علل های پیشرفت جامعه باشد. اما مطمئنا مهم تر از ایجاد انگیزه، حفظ انگیزه است.


یعنی یکی از مشکلاتی که معمولا جوانان و دانشجویان ما در حین زندگی مخصوصا برای تحصیلات دارند این است که انگیزه ایجاد می شود و حفظ انگیزه به مراتب سخت تر از ایجاد انگیزه است.برای انگیزه تعاریف متعددی وجود دارد، تعریفی آکادمیکی که در مورد انگیزه وجود دارد این است که انگیزه یک نوع نیرو است.این نیرو یک نوع نیروی ذهنی است و این باعث می شود افراد به گونه خاصی رفتار کنند، انگیزه ذهنی است و در هر جوانی و فردی نسبت به دیگری متفاوت است، پس ادعاهایی مبنی بر این که ما می توانیم به شما انگیزه بدهیم یا انگیزه خودمان را به شما تلقین کنیم اشتباه است!

افرادی که به شما انگیزه می دهند، در واقع توانسته اند انگیزه شما را زیادتر کنند، نه این که در شما ایجاد انگیزه کنند، ایجاد انگیزه یک چیز کاملا فردی، کاملا ذهنی و ذاتی است و اکتسابی نیست.


انگیزه معمولا بر اساس یک نیاز که ارضا نشده، ایجاد می شود، به عبارت دیگر، جوانان معمولا در برهه های مختلفی از زندگی شان دچار نیازهای متفاوتی می شوند که این نیاز ها در ابتدا ارضا نشده هستند، این نیاز ارضا نشده معولا در افراد ایجاد تنش یا به سخن بهتر یک نوع دغدغه ذهنی ایجاد می کند. فرد برای این که بتواند از این دغدغه ذهنی رهایی پیدا کرده و یا تنش آن را کم تر کند، در خود ایجاد انگیزه می کند. انگیزه یک نیروی محرک در جوانان ایجاد می کند و این نیروی محرک باعث می شود که  فرد جوان به رفتاری دست زده و کاری را انجام دهد.

پس همان طور که می دانید عامل به وجود آمدن انگیزه یک نیاز است، نیازی که ارضا نشده و افراد مختلف نیز طبیعتا نیازهای متفاوت، سطوح مختلف نیازها و درجات مختلفی از ارضا نشدگیِ نیازهای‌شان دارند.


و در پایان نظر شما دوست عزیز...


 

 

 

 

اضافه‌ كردن نظر

1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری تحلیلی آسیو در وب سایت منتشر خواهد شد.
2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
3) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
4) لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
5) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
6) نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.